top of page

סגל האקדמיה

הקורסים מועברים על ידי מייסד Taiko Life Israel ניתאי צלניקר ועינת צ'יטאית, מתופפת בכירה בעלת ותק מעל 15 שנה. לאחרונה הצטרף לסגל שלנו רן גיא.

שלום, אני ניתאי צלניקר, מייסד טאיקו לייף ישראל.

תמיד חיפשתי מקום להתאמן ולהתפתח, לא רק ברמה הטכנית. רציתי דרך חיים שתשלב מוזיקה עם תרגול יכולות פיזיות ומנטאלית ורוחנית.  שתהיה מהנה חברתית אבל גם רצינית ובעלת ערך מוסף.

התנסיתי בכלי נגינה שונים ובאומנויות לחימה, אך אף פעם לא הרגשתי שמצאתי  -  דרך שבה אוכל להתפתח  ליהנות אבל גם להפיק תוצאות. תמיד הרגשתי שמשהו חסר:
או שאני נהנה אבל לא מתפתח ומתקדם מספיק, או שהאימון קשה, לא מתגמל ומרגיש חסר משמעות אמיתית.

הרגשתי חיבור למדיטציה ולפילוסופיית החיים של המזרח בו- משמעת, דיוק, אסתטיקה וחריצות הם חלק בלתי נפרד מהתרבות.

לכן החלום הראשון שלי היה להתאמן במנזרי השאולין בסין!

WhatsApp Image 2023-01-18 at 15.57_edite

 

אל תופי הטאיקו נחשפתי בסרט "המתופף". הנגנים הביעו את המוזיקה בתנועות תיפוף עוצמתיות והתאמנו באומנויות לחימה ומדיטציה. התדר אותו שידרו מתופפי הזן היה בדיוק מה שחיפשתי כל חיי.
 
בסופו של דבר מצאתי את עצמי בטאיוואן וביפן, אליהן נמשכתי מאז ומתמיד, במשך כמעט 5 שנים עברתי אימונים מפרכים ואתגרים רבים, הכרתי חברים תומכים ואנשים רבים היו לי למורים, ולבסוף הגעתי לרמה בה אוכל להמשיך להתפתח ולפתח את הדרך בעצמי ולהעביר את הידע הלאה.
את אישתי מאהו הכרתי במסע, ויחד שבנו לישראל על מנת להקים את הקבוצה הראשונה בארץ שתתאמן באופן בו תמיד חלמתי עליו.

לאחר שנים כתלמיד מצאתי את ההוראה ככלי ההמשך להתפתחות שלי- התחלתי עם שכבות הגיל הקיצוניות
ילדים בגנים ומבוגרים בדיור מוגן.  ידעתי שאם "אגיע"  אליהם אוכל להגיע לכל אחד.
הילדים לימדו אותי מנהיגות, כריזמה, יצירתיות, כנות, תשוקה וחברות.
המבוגרים לימדו אותי רגישות, מודעות, קבלה , סבלנות ומשמעות.
הבנתי שאני צריך לפתח דרך – שפה של מוזיקה בתנועה שתעזור למי שלא מכיר כלום ורוצה ללמוד, או למי שרוצה להגיע רחוק ולנגן באופן מקצועי.
ההופעות היו המקום לבחון את התיאוריה. מקום בו הקהל משקף את האמת אלינו חזרה.
לאט לאט הגיעו עוד ועוד אנשים נכונים במגוון גילאים עשיר ונוצרה אקדמיה אמתית ראשונה ויחידה בארץ , עם מספר רב של תלמידים, יצירות מקוריות של תיפוף הופעות וחברויות אמת.

einat_edited_edited.jpg

היי! אני עינת צ׳יטיאת, חברה בהרכב המקצועי של טאיקו לייף ומורה באקדמיה

רוב חיי ביפן, זו הייתה הופעת תופי טאיקו של סן אמאנו שסחפה אותי לעולם המיוחד הזה. מיד התחלתי ללמוד תחת הסנסאי מוקו איגרשי בסגנון נגינה קלאסית יפנית מסורתית עם היבט מערבי של תזמורת, לפני שצרפה אותי ללהקה המופיע.

 

כשחזרתי לארץ פגשתי בניתאי ונחשפתי לעולם טאיקו שונה שמשלב בין הגישה היפנית העוצמתית לגישה הטאיוואנית המדיטטיבית, דבר שיוצר איזון כל כך נכון בין העוצמה לשלווה, בין הנגינה לשקט, בין התנועה להשהייה.

אני מאמינה שתהליך הלימוד ממשיך לאין עד - ואת מה שאני לומדת, יש לי את הזכות להעביר הלאה אם זה על הבמה או בשיעור - ומרגישה שבאותו רגע אני ממשיכה ללמוד - ושהתהליך הדו-צדדי הזה מחבר ויוצר מסביבו אווירה מיוחדת וערכית לכל המשתתפים בה.

אני רן גיא, מלמד באקדמיה של טאיקו לייף.

היי אני רן גיא, בוגר המחזור הראשון של הקורסים וכיום מורה באקדמיה.


את הדרך שלי עם טאיקו לייף התחלתי לפני 4 שנים כאשר ראיתי את מופע ההשקה לאלבום הראשון של הקבוצה המקצועית. 


אני אוהב את יפן מאז שאני זוכר את עצמי, את התרבות, השפה, סיפורי הפולקלור והמיתולוגיה, את ז'אנר האנימה והמנגה, אומנויות הלחימה, וכן גם את המוזיקה. 


אך שום דבר מהידע והאהבה שלי לתרבות היפנית לא הכין אותי לצליל הסוחף והמכשף של תופי הטאיקו -  כאשר ראיתי את המופע של הקבוצה המקצועית הייתי פשוט נפעם ומודהם מהתנועה, האחדות, הדיוק, הרכות וגם העוצמה.


זמן לא רב לאחר מכן הצטרפתי למחזור הקורסים הראשון של האקדמיה, וגיליתי שככל שאני מתמיד ומשקיע  ככה אני רק הולך ומשתפר. הטאיקו הגיע אליי בנקודה קריטית בחיי ועזר לי להתגבר על תקופות משבר לא קלות, נתן לי תחושת סיפוק והנאה שכמותה לא חשתי הרבה זמן.

ידעתי שהדרך שלי רק התחילה אך כבר אז הייתי נחוש בדעתי להתקדם ולהגיע למצב שאוכל להשפיע לטובה על חייהם של אנשים כמו שהטאיקו השפיע על החיים שלי.


כיום אני מורה באקדמיה ומחוצה לה. יש לי תואר ראשון בחינוך ואני מלמד טאיקו גם בדיור מוגן למבוגרים וגם ילדים בבתי ספר לחינוך מיוחד. 


בעיניי הנגינה המשותפת בקבוצה מספקת חוויה אדירה לגוף ולנפש ואני אסיר תודה על הזכות לקחת חלק בדרך שכל אחד ואחת עוברים.

P1091040_edited.jpg
WhatsApp Image 2023-11-07 at 15.57_edite

דינה יהלה סומינסקי

coming soon

bottom of page