top of page

Professional Taiko Drumming Team

New Font Title White FINAL-10.png
Your Heart your drum logo.png

ההופעה

TL Noam Amir IMG_1844.jpg

כל היצירות הן מקוריות ונשענות על ההשפעה המוזיקלית שספג ניתאי לאורך חייו.
המלודיות של החליל הן יצירה מקורית של מיהו קטאוקה, נגנית שינובואה ושקוהאצ'י.

יצירה ראשונה - טנטנטון
פעימת הלב היא הפעימה שמניעה את החיים 
זו היצירה השנייה שיצר ההרכב והיא מעבירה שילוב אלמנטים המאפינים את האומנות-
דיוק ,עוצמה אחידות, אילתור ומציאת המרכז,  נוגעת גם בסאונד המסורתי יותר יחד עם התוף הענק והחליל במבוק הפותחים את כל טווח התדרים ומתחברים ללב הקהל


יצירה שנייה - שינגטסו - ביפנית ירח חדש
זו היצירה הראשונה של טאיקו לייף ומאפיינת התחדשות ,תקווה ואחדות מלשון יחד .
היצירה עצמה עברה המון שינויים לאורך השנים ווריאציות שונות עם התפתחות הקבוצה.

 

יצירה שלישית -נארוטו - ספירלה
התנועה היא חלק בלתי נפרד מהסגנון, והיצירה הזו ממחישה חלק מרבדי התנועה ויסודות אומנויות הלחימה.
החיים נעים בספירלה אינסופית כמו גם הדרך האישית של כל אחד מאיתנו,  לרגעים יש שקט ושוב אנו ממריאים בעולם של תדרים 
 

 

יצירה רביעית - דואט 

כתבה אורית צלניקר, אימו של ניתאי, קונטרבסיסטית מקצועית ומתלמידיו הראשונים של ניתאי.

 

אתם וודאי שואלים איך קשור הקונטרבס למופע של  תופי הטאיקו?

זהו קישור מוסיקלי בתדר הנמוך, עוצמת הצליל, והדהוד מחד, וקשר אמא-בן מאידך.

תופי טאיקו, הגדולים במשפחת כלי ההקשה, וקונטרבס, הגדול במשפחת כלי הקשת.

במשך תשעה חודשים שמע ניתאי צלילי בס והרגיש את התהודה בכל גופו כשגב הקונטרבס צמוד לרחם אימו.

כנגנית הקונטרבס הראשונה של התזמורת הקאמרית הישראלית, התאמנה ימים כלילותוצלילי הבאס נכחו בבית כל השנים, וחלמה שניתאי יירש את הקונטרבס האיטלקי המיוחד שנבנה בשנת 1850 וינגן עליו.

כאמא מוסיקאית לקחה את בנה לשעורי כינור (אותם שרד בזכות מכונת הממתקים בקונסרבטוריון) אח"כ פסנתר, אפילו טרומבון "חבר" קרוב לקונטרבסים בתזמורת ומשם בחר במערכת תופים.

המעגל נסגר כשניתאי החליט לצאת למסע בטיוואן ויפן בעקבות מתופפי הזן.

הדואט שיצרו הינו מעין דו שיח בין אמא לבן או בין כל הורה וילדיו.

דו שיח עם תנודות במצבי רוח, שאלות על משמעות החיים, אמונות, הטוב והרע במין האנושי, התלבטויות, כעסים, ציפיות עם תקוות ומאידך אכזבות, אבל בסופו של דבר הדהוד הצלילים עוטף את הגוף נפש ומביא לרוגע, שמחה חיוך ושלום. 

יצירה חמישית- נאנאהצ'י – 7/8

יצירה בעלת אופי מודרני, טכנית מאוד אנרגטית ומשמחת, החיים הם אימון – בואו נהנה ממנו

יצירה שישית - קינג'ו - ביפנית שכונה

ביפן מתקיימים פסטיבלים ייחודיים לכל אזור, בהם מתאספים אנשים מכל רחבי יפן ליהנות מתופים, חלילים וריקודים. בואו ליהנות ביחד ממקצבים ומנגינות יפניות.

הלהקה

Taiko Life 6 (Noam Amir).jpeg

ההרכב ונוסד ב 2015 ע"י ניתאי צלניקר, ששב לארץ לאחר שנים עם אשתו המתופפת היפנית מאהו סאטו -אותה הכיר במסע להרי טאיוון ויפן כדי ללמוד ולחיות את דרך החיים של מתופפי הטאיקו המובילים בעולם.

ההרכב מביא בשורה חדשה- מופע תיפוף שהוא לא רק תיפוף- זו אומנות תנועה תודעה וסאונד המבוססת על עקרונות של מדיטציה ואומנויות לחימה. תרגול האומנות הוא ה "דרך" של האמנים,  הדרך להתפתחות עצמית, פיזית ותודעתית 
האלמנט הקבוצתי הוא גורם משפיע ומשמעותי בנגינה, באימון ובכל הרבדים.

הקבוצה פעילה ברצף ב 9 שנים האחרונות במופעים בכל הארץ 
הפקות עצמאיות במכירת כרטיסים ומופעים מוזמנים בארץ ובחו"ל כגון- 
פסטיבל פלציה בלומנטל, פסטיבל טאיקו בהמבורג ,פסטיבל סאן ביט, טקס שמש הקיסר בשגרירות יפן, פסטיבל יערות מנשה, פסטיבל הג'אז הבינלאומי באשדוד, פסטיבל מוזיקה בשנחאי סין  ועוד. ועדה מקצועית לאומנות בחנה את ניתאי וההרכב ודירגה אותו כמוזיקאי מצטיין במיוחד, המועצה הישראלית לתרבות ואומנות כתבה המלצה רשמית על ההרכב.
הדיסק הראשון של ההרכב נקרא “Key opening The “וכולל שיתופי עם - צביה בר אברנאל, ונועה זולו נגנית דידג'רידו

כשם שהמופע הוא המשמעות לתרגול וליצירה, כך גם התרגול עצמו מהווה את הדרך והמשמעות.
לכן, כחלק מהתהליך, יצר ניתאי את האקדמיה לתיפוף יפני המונה כיום כ 250 תלמידים
האימונים והקבוצות יצרו קהילה של מתאמנים ב DOJO גדול באיזור תעשייה סגולה בפתח תקווה
שם הקבוצה המקצועית מתאמנת ויוצרת וגם מעבירה אימונים לתלמידים ברמות שונות.
התלמידים מתרגילים את כל העקרונות של התנועה המדיטציה והתיפוף לפי דרך המשלבת את הידע מהאימונים בטאיוון ויפן.
הDOJO  משמש גם כתאטרון להופעות אינטימיות החושפות את התהליכים העמוקים של הנגנים , ואירועים מיוחדים והקרנות של סרטים בנושא.
 

  • Instagram
  • Facebook

חברי הלהקה

IMG_1883.jpg

ניתאי צלניקר

ניתאי התעניין ולמד מוזיקה ואומנויות לחימה מגיל צעיר. לאחר שירות קרבי בצה"ל,  נסע להודו על מנת ללמוד מדיטציה בקורס אינטנסיבי בפונה ,אצל המאסטרית Dolano. 
בעקבות הרצון להעמיק את החיבור לטבע, הצטרף לקורס מדריכים של "ארגון שומרי הגן" והמשיך לנגן  ולהתאמן  באומנויות לחימה : דניס הישרדות  וקונג פו.

בסוף השנה הראשונה ללימודי מעבדה רפואית באוניברסיטת בן גוריון, ניתאי החליט לצאת למסע בעקבות תופי הטאיקו של יפן ומתופפי הזן של טאיוון. לאחר ניסיונות חוזרים  התקבל  לקבוצת האימונים של  U-Theatre והתגורר במרכז האימונים של הקבוצה על ראש ההר מחוץ לטאיפיי שבטאיוון. במהלך תקופה זו, התאמן באופן אינטנסיבי בקונג פו, טאי צ'י, השתתף בארבעה קורסים מלאים של וויפאסנה, למד סינית וכמובן תיפוף זן.

לאחר שהתמחה ביסודות תיפוף הזן בסגנון טאיוואני,  עבר ליפן. שם הצטרף לOndekoza, מקבוצות הטאיקו הראשונות והוותיקות בעולם. הוא חי יחד עם חברי הקבוצה תוך קיום אורח חיים אינטנסיבי הכולל ריצת 10 ק"מ כל בוקר, אימוני כוח, כתיבה, חליל יפני ותיפוף טאיקו. בהמשך הרחיב את הידע בסגנון היפני והתאמן עם קבוצות תיפוף מובילות נוספות כגון Wadaiko ,Hiryu Shidara ו- Ren kobe. לאחר מכן שב לטאיוון על מנת לשתף פעולה עם המתופפים הטאיוונים, וללמד תיפוף זן בבית הכלא לנוער בטאיפיי.

לאחר 5 שנים בטאיוון ויפן, שב לארץ, נבחן בוועדה מקצועית לאמנות  במוזיקה וסווג כמצטיין במיוחד.

 הקים את ההרכב המקצועי והאקדמיה הראשונה בארץ לתיפוף זן ותיפוף טאיקו.

ניתאי יצר מתודיקת אימון יחודית לקבוצה ולמתאמנים- בעזרתה נעבור תהליכי התפתחות משמעותיים ונבטא את העוצמה שלנו .

המופעים והסדנאות הן הדרך לחלוק את הדרך ולשתף מהתובנות וההתפתחות במסע.
התדר של התופים והמצב תודע טראנס / תיקשור , נוכחות מודעת ,מעביר לקהל בצורה אינסטנקטיבית את הזיכרון לעוצמה פנימית, אמון , חיבור ואהבה לטבע ואחד לשני.

21_6 Maho 1.png

מאהו
סאטו

ילידת יפן, כבר בגיל צעיר נחשפה לתכנים מוזיקליים שונים ולתיפוף הטאיקו המסורתי. 
בצעירותה, ניגנה בטובה בתזמורת , למדה מקצבים מוזיקליים וזכתה להבנה מעמיקה של תפקיד הבסיס.
עם סיום לימודיה האקדמיים באוניברסיטה בקיוטו, עברה מאהו לטאיוואן, מקום הולדתה של אמה, כדי לשפר את יכולותיה בשפה הסינית. בטאיוון  פגשה את ניתאי ונסחפה לעולם התיפוף.
מאהו החלה להתאמן בבית הספר של  U -Theatre בטאיוון  ובהמשך תחת הדרכתו של ניתאי.
ב-2015  עלתה יחד עם ניתאי לארץ והחלה לנגן ב"טאיקו לייף ישראל". ב 2016 חזרה ליפן ללמוד ב Tokyo sushi academy  ולקבל תעודת סושי שף. 
לאחר מכן חזרה לארץ והמשיכה את דרכה כמתופפת מובילה בהרכב.
בשנת 2021 ילדה את בנה הראשון וב-2024 נולד הבן השני.
PXS17635.jpg

עינת צ׳יטיאת

נולדה ביפן ועלתה לישראל בגיל 16. לאחר שסיימה את לימודיה האקדמיים באוניברסיטה העברית, היא חזרה ליפן. בטוקיו עינת למדה לימודי אדריכלות, ולאחר שסיימה בהצטיינות היא עבדה בחברות בנייה וניהול פרוייקטים.

בהשראת הופעה של טאיקו שבוצעה על ידי Sen Amano & Arahan, עינת החלה ללמוד נגינה על תופי טאיקו בבית הספר Miyabi Arashi Taiko. לאחר 6 שנים של למידה הצטרפה עינת לקבוצת הנגנים Miyabi Arashi, בה המשיכה את לימודיה והופיעה במשך 5 שנים נוספות לפני שחזרה לארץ.

בשנת 2015 הצטרפה לטאיקו לייף ישראל והחלה להתאמן ולהופיע עם ההרכב כעיסוק עיקרי במקביל לעיצוב ואדריכלות. היום עינת גם מעבירה קורסים של טאיקו באקדמיה ובכך מלמדת הלאה את האהבה שלה לכלי.
 

21_6 Orit 1_edited.jpg

אורית צלניקר

בוגרת האקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב.

במשך שנים כיהנה אורית כנגנית הקונטרבאס הראשונה של התזמורת הקאמרית הישראלית ובהמשך של "אנסמבל סולני תל-אביב". לקחה חלק בפסטיבלי "קול המוסיקה בגליל העליון" וניגנה כסולנית בתוכניות הטלוויזיה בעריכתו של פרופ' אריה ורדי.

אורית ממשיכה להופיע עם התזמורות המובילות בארץ: התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ראשל"צ ועוד, ומשתתפת בהרכבים קאמריים עם אמנים מקומיים ובינלאומיים.

בעקבות תאונה שעברה ולאחר שיקום בעזרת רפואה אלטרנטיבית, התמחתה אורית בטיפולי רפלקסולוגיה וסו-ג'וק. מאז 2004 היא עוזרת למטופלים רבים בקליניקה הפרטית שלה. 

ב -2015 נסחפה אורית בעוצמת האנרגיה והיופי של תופי הטאיקו, הצטרפה אל הקבוצה במטרה להעשיר מהידע, הניסיון והיכולות שברשותה ולהתמקצע בנגינה על תופי הטאיקו הענקיים ואוסף כלי הקשה מיוחדים.

 

Tel-Aviv soloists ensemble

Israel Chamber Orchestra

The Israel Philharmonic Orchestra

Israel Symphony Orchestra Rishon Lezion

IMG_1806_edited.jpg

רן גיא

רן בוגר תואר ראשון לחינוך בסמינר הקיבוצים, בעל אהבה גדולה למזרח הרחוק ובמיוחד לתרבות היפנית כבר מילדות. בנעוריו השתתף בהתנדבות במחזות זמר קהילתיים בהשראת האנימה והמנגה - האנימציה והקומיקס היפנים - במשך יותר מעשור בהם נחשף מקרוב לאומנויות הבמה ורכש כלים בתנועה, משחק, שירה וריקוד. 


רן ראה את טאיקו לייף לראשונה דרך מופע ההשקה של

"the opening key" - האלבום הראשון אותו הוציאה הלהקה ב2018, ומאז החליט שהוא רוצה ללמוד טאיקו, נחוש בדעתו להיות חבר בקבוצה המקצועית והצטרף למחזור הקורסים הראשון של האקדמיה.


לאחר תקופת הכשרה ממושכת ועם כוח רצון והתמדה רן הצליח להגשים את חלומו והצטרף אל הקבוצה המקצועית, כיום מלמד טאיקו גם באקדמיה ומחוצה לה ופועל לרגש ולשמח אחרים בעזרת עוצמתם הסוחפת של תופי הטאיקו.

Miho 2.jpeg

מיהו קטאוקה

מיהו גדלה בקיוטו שביפן, כשהיא מוקפת בתרבות יפנית מסורתית. היא נחשפה למוזיקה מילדות והחלה  לנגן על שינובואה, חליל במבוק מסורתי יפני. מיהו נזכרת איך נגינת החליל נגעה בנשמתה: ״כששמעתי את צליל החליל, הייתי רחוקה מיפן. התענגתי מהצלילים ומניחוח הבמבוק. לנגד עיני רוחי עלו גלים, רוח והטבע היפני כולו״.


היא אמנית רב תחומית שחיה בישראל. חיברה ספר בעברית העוסק במסורת יפנית. בוגרת תואר ראשון מאוניברסיטת קיוטו לאומנות, ותואר שני מאוניברסיטת תל-אביב.

Nikita 3.jpeg

ניקיטה בן עמי

ניקיטה בן עמי היא אמנית, פסלת ותכשיטנית ישראלית שעבודותיה הוצגו במוזיאונים ובאוספים פרטיים ברחבי העולם. היא ידועה בפסליה, כולל אחד על השואה שהוענק למוזיאון הוותיקן על ידי האפיפיור.

 

מתוך הערצה עמוקה ליפן ולתרבותה, ניקיטה ביקשה להביע את עצמה יותר וגילתה את אקדמיית טאיקו בישראל לפני כמה שנים.

 

היא התאהבה בתיפוף ולאחרונה הצטרפה לקבוצה המקצועית Taiko Life Israel.

בהשראת התשוקה שלה לתרבות ותיפוף יפניים, ניקיטה יצרה מיזוג ייחודי של כישרונותיה האמנותיים עם המקצבים האנרגטיים של תיפוף טאיקו.

היא משלבת אלמנטים עיצוביים וסמליות יפנית בתכשיטים ובפסלים שלה, ומחדירה בהם את הרוח והחיוניות של טאיקו.

PHOTOS 

bottom of page