... עוד דקה, עוד מידע
Students 1.jpeg

כל אדם מרגיש צורך לבטא את עצמו, להתפתח ולהיות בסביבת אנשים "שרואים" אותו. אנחנו מאמינים שאפשר לתת את המענה לצורך הזה בקורס איתנו.

 

כדי לנוע בהרמוניה, צריך לפעול בשני מישורים: מישור התנועה בעולם הפיזי ומישור התנועה בעולם הפנימי והרוחני. בקורס נלמד להיות מודעים לאמונות המגבילות ,הפחד והביקורתיות שמלוות אותנו, ובכך לייצר "מרווח" המאפשר לנו לפעול ממקום הנכון לנו יותר, ולא בצורה אוטומטית המזיקה לנו. והתוצאה - אושר פנימי, ביטחון ויכולת לתת לאחרים.

 

איך זה קורה? בעזרת הכוונת המורה, מדיטציה, קבלה עצמית, הכלה קבוצתית,נחישות אופטימיות, התמקדות באימון הפיזי וניקוי המחשבות הרעילות, נתעלה ונשתחרר מהביקורת והלחץ. 

students 6.jpeg
students 7.jpeg
Students 5.jpeg

 איך תופי הטאיקו מתקשרים לכל זה?

היכולות אותן נרכוש ונתרגל בקורס על מנת לנגן בתופי טאיקו משתקפות בכל הבט בחיים.

התמדה הכרחית לשינוי והצלחה וחיבור ומודעות לגוף מאפשרים בריאות והרמוניה.

החזקת קצב מלמדת להתחבר לגל ולשמור עליו, ללמוד לא להיסחף ולהיות חסר סבלנות.

תרגול חוזר של התיפוף ממקד בפעולה עצמה ושיפורה, במקום להתמקד במחשבות וביקורת עצמית.

ולבסוף העוצמה והאחידות המתבטאות בנגינה הן חוויה מעצימה ומלמדת, והאתגרים שהסגנון הייחודי הזה מציב למתרגל ,הם כר פורה להתפתחות.

 

ומה משמעות הקבוצה?

הקבוצה היא סביבה בעלת מכנה משותף הנותנת אנרגיה ומסגרת בטוחה לאימון האינדיבידואלי.  בעזרת חברי הקבוצה אנו מתרגלים את היחס שלנו ל"חברה" ואת היחס לעצמנו כחלק ממנה. בצורה כזו, נעודד את עצירת ההשוואתיות הבלתי פוסקת ונחליף בהדדיות ופרגון.

בזמן הנגינה, כשמישהו טועה או מתבלבל תמיד קיימת הקבוצה לגיבוי .כשכולנו "באותה סירה " התהליך נעים ,תומך ומעצים. תיפוף קבוצתי יוצר מחויבות להתמדה וגם התוצר הסופי-  נגינת יצירה שלמה, נותן תחושת ביטחון ומשמעות.

 

למידה היא תהליך, לכן הקורס בנוי בצורה הדרגתית.

כל שיעור הוא צעד קטן בהתפתחות שלכם .

נשמח ללוות ולתמוך בכם בדרך.

 

מוזמנים להצטרף אלינו ולהירשם!

התנסיתי בכלי נגינה שונים ובאומנויות לחימה, אך אף פעם לא הרגשתי שמצאתי את הדרך שלי -   שבה אוכל להינות אבל גם להפיק תוצאות. תמיד הרגשתי שמשהו חסר:

 או שאני נהנה אבל לא מתפתח ומתקדם מספיק, או שהאימון קשה ולא מתגמל.

הרגשתי חיבור למדיטציה ולפילוסופיית החיים של המזרח.

מקום בו משמעת, דיוק, אסתטיקה וחריצות הם חלק בלי נפרד מהתרבות. ולכן החלום הראשון שלי היה להתאמן במנזרי השאולין בסין!


אל תופי הטאיקו נחשפתי בסרט "המתופף". הנגנים הביעו את המוזיקה בתנועות תיפוף עוצמתיות והתאמנו באומנויות לחימה ומדיטציה. התדר אותו שידרו מתופפי הזן היה בדיוק מה שחיפשתי כל חיי.

 

בסופו של דבר מצאתי את עצמי בטאיוואן וביפן, אליהן נמשכתי מאז ומתמיד, במשך כמעט 5 שנים עברתי אימונים מפרכים ואתגרים רבים, הכרתי חברים תומכים ואנשים רבים היו לי למורים ולבסוף הגעתי לרמה ראויה בה אוכל להמשיך להתפח בעצמי ולהעביר את הידע הלאה.

את אישתי מאהו גם הכרתי במסע, ויחד שבנו לישראל על מנת להקים את הקבוצה הראשונה בארץ שתתאמן באופן בו תמיד חלמתי עליו.   

שלום, אני ניתאי צלניקר, מייסד טאיקו לייף ישראל.

IMG_3210-DOV.jpeg

תמיד חיפשתי מקום להתאמן ולהתפתח, לא רק ברמה הטכנית. רציתי דרך חיים שתשלב מוזיקה עם תרגול יכולות פיזיות ומנטאלית ורוחנית. מסגרת תרגול שתהיה מהנה חברתית אבל גם רצינית ובעלת ערך מוסף.