• Facebook
 • YouTube
 • Instagram
קורסים למתחילים  
Taiko Life Symbol White transparent (no
הופעת סטודנטים ב-25.3.2021!
בקרוב נפתח event!
ברוכים הבאים לקורס התיפוף זן היפני הראשון והיחיד מסוגו בישראל!
IMG_4919.JPG

הקורסים מועברים על ידי מייסד Taiko Life Israel ניתאי צלניקר ועינת צ'יטאיט, מתופפת בכירה בעלת ותק מעל 15 שנה.

לאחר שהתאמן עם קבוצות התיפוף והמורים המובילים בעולם, ניתאי הקים את הרכב המתופפים הראשון בישראל והתמקצע בהוראה לכל הרמות והגילאים. תיפוף טאיקו הוא העיסוק המרכזי ודרך החיים של ניתאי בעשור האחרון. הוא פיתח שיטת לימוד "שפתנועת הטאיקו" בה לטכניקות התנועה של התיפוף יש שמות, דבר המחבר בין קצב התנועה ליצירות מורכבות. כך מתאפשר לימוד הדרגתי וברור, מציאת שפה משותפת, ונגינה אינטואיטיבית כקבוצה.

 

לניתאי תשוקה להעביר את הידע הלאה ולגרום לאנשים נוספים לאמץ לחייהם את המוזיקה, הערכים ואורח החיים המלווים את הטאיקו.

 

הקורסים כעת מלאים.

אנא לחץ כאן כדי להשאיר את פרטי ההתקשרות שלך וניצור קשר לפני סבב הקורסים הבא שלנו שיחל מיד אחרי פסח 2021!

זה מה שתצליחו לנגן בסוף הקורס

״שלום, אני ניתאי צלניקר, מייסד טאיקו לייף ישראל.

תמיד חיפשתי מקום להתאמן ולהתפתח, לא רק ברמה הטכנית. רציתי דרך חיים שתשלב מוזיקה עם יכולת פיזית ומנטאלית, מוזיקה שתהיה מהנה אבל גם רצינית ובעלת ערך מוסף. התנסיתי בכלי נגינה שונים ובאומנויות לחימה, אך אף פעם לא הרגשתי שמצאתי את הדרך שלי -  מסגרת שבה אוכל להינות אבל גם להפיק תוצאות. תמיד הרגשתי שמשהו חסר, או שאני נהנה אבל לא מתפתח ומתקדם מספיק, או שהאימון קשה ולא מתגמל.

הרגשתי חיבור למדיטציה ולפילוסופיית החיים של המזרח. משמעת, דיוק, אסתטיקה וחריצות הם חלק בלי נפרד מהתרבות שם. החלום הראשון שלי היה להתאמן במנזרי השאולין בסין!

בסופו של דבר מצאתי את עצמי בטאיוואן וביפן, אליהן נמשכתי מאז ומתמיד. אל תופי הטאיקו נחשפתי בסרט "המתופף". הנגנים הביעו את המוזיקה בתנועות תיפוף עוצמתיות והתאמנו באומנויות לחימה ומדיטציה. התדר אותו שידרו מתופפי הזן היה בדיוק מה שחיפשתי כל חיי.״
 

תוכנית האימונים משלבת טכניקות מיפן ומטיוואן - איך זה עובד?

בעזרת תוכנית אימונים מובנית וליווי מקצועי במשך 13 שבועות, נכוון את ההשראה ואת האנרגיה שלך לביטוי עצמי, הנאה  והתפתחות אישית. 

התיפוף מתאים לכל הגילאים ואין צורך בניסיון קודם.

 

מה היסודות שנלמד בקורס?

 

 • שליטה ב-6 טכניקות התיפוף הבסיסיות שעליהן מבוססות שאר הטכניקות

 •  שימוש נכון בגוף לייצור כוח במינימום מאמץ

 •  הפקת צליל איכותי מהתוף

 • תרגול של גמישות, קואורדינציה ומודעות לגוף באמצעות טאי-צ'י ומדיטציה

 •  החזקת קצב תוך הקשבה לסביבה

 • נקפוץ למים העמוקים וננגן יצירת טאיקו שלמה!

 

כדי לייעל את הלמידה ולאפשר לכל תלמיד לפתח את יכולותיו בתיפוף טאיקו בצורה המקיפה ביותר - נשים דגש על מספר דברים:

 

 • שיפור זרימת אנרגיה

 • שיפור יציבות ומודעות פיזית

 • ​​גמישות ושיווי משקל

 • חיזוק של הידיים, הגב, הבטן, הרגליים והצוואר

 • שיפור קואורדינציה וחוש קצב

 • יכולת של עבודה בקבוצה

 • מציאת איזון פנימי

 • שיפור משמעת, כבוד וביטחון עצמי

כל אדם מרגיש צורך לבטא את עצמו, להתפתח ולהיות בסביבת אנשים "שרואים" אותו. אנחנו מאמינים שאפשר לתת את המענה לצורך הזה בקורס איתנו.

 

כדי לנוע בהרמוניה, צריך לפעול בשני מישורים: מישור התנועה בעולם הפיזי ומישור התנועה בעולם הפנימי והרוחני. בקורס נלמד להיות מודעים לאמונות המגבילות ,הפחד והביקורתיות שמלוות אותנו, ובכך לייצר "מרווח" המאפשר לנו לפעול ממקום הנכון לנו יותר, ולא בצורה אוטומטית המזיקה לנו. והתוצאה - אושר פנימי, ביטחון ויכולת לתת לאחרים.

 

איך זה קורה? בעזרת הכוונת המורה, מדיטציה, קבלה עצמית, הכלה קבוצתית, נחישות ,אופטימיות, התמקדות באימון הפיזי וניקוי המחשבות הרעילות, נתעלה ונשתחרר מהביקורת והלחץ. 

 

איך תופי הטאיקו מתקשרים לכל זה?

 

היכולות אותן נרכוש ונתרגל בקורס על מנת לנגן בתופי טאיקו משתקפות בכל הבט בחיים.

 

התמדה הכרחית לשינוי והצלחה וחיבור ומודעות לגוף מאפשרים בריאות והרמוניה. החזקת קצב מלמדת להתחבר לגל ולשמור עליו, ללמוד לא להיסחף ולהיות חסר סבלנות. תנועת התיפוף משפרת מאוד את הקואורדינציה ולמידת מקצבים מחדדת את הזיכרון. גמישות פיזית פותחת את הגוף ושומרת עליו, וגמישות מחשבתית מאפשרת להשתנות ולנגן באותו הרגע.

 

תרגול חוזר של התיפוף ממקד בפעולה עצמה ושיפורה, במקום להתמקד במחשבות וביקורת עצמית. העוצמה והאחידות המתבטאות בנגינה הן חוויה מעצימה ומלמדת, והאתגרים שהסגנון הייחודי הזה מציב למתרגל ,הם כר פורה להתפתחות.

 

ומה משמעות הקבוצה?

 

הקבוצה היא סביבה בעלת מכנה משותף הנותנת אנרגיה ומסגרת בטוחה לאימון האינדיבידואלי.  בעזרת חברי הקבוצה אנו מתרגלים את היחס שלנו ל"חברה" ואת היחס לעצמנו כחלק ממנה. בצורה כזו, נעודד את עצירת ההשוואתיות הבלתי פוסקת ונחליף בהדדיות ופרגון.

בזמן הנגינה, כשמישהו טועה או מתבלבל תמיד קיימת הקבוצה לגיבוי .כשכולנו "באותה סירה " התהליך נעים ,תומך ומעצים. תיפוף קבוצתי יוצר מחויבות להתמדה וגם התוצר הסופי-  נגינת יצירה 

שלמה, נותן תחושת ביטחון ומשמעות.

 

למידה היא תהליך ולכן הקורס בנוי בצורה הדרגתית. כל שיעור הוא צעד קטן בהתפתחות שלכם .

נשמח ללוות ולתמוך בכם בדרך - מוזמנים להצטרף אלינו ולהירשם!

אם אתם סטודנטים או חיילים בשרות, לחצו על הכפתור כאן לשלוח תמונה של כרטיס הסטודנט שלכם בדוא"ל ואנחנו נשלח אליכם את קוד שובר של 15% הנחה.